| Purplegirl101 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca am voie sa fac baie cand sunt pe rosu sau nu plsssss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Glumeam. E chiar indicat sa ai mare grija la igiena mai ales in perioada asta. Asa ca nu mai lua in serios toate miturile alea pe care le auzi.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te referi la perioada menstruatiei (pe rosu este un termen foarte vulgar, din mahalale), atunci nu este recomandat sa faci baie stand in cada in apa fierbinte. Dar este recomandat sa faci dus in mod obisnuit (dimineata si seara, in fiecare zi) si sa te speli pe organele genitale de cate ori iti schimbi tamponul (sau cand ajungi acasa dupa ce ti l-ai schimbat, schimbarea fiind obligatorie la interval de maxim 6 ore) si dupa ce ai scaun.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca nu poti sta in vana (cada) fa doar dus dar ca sa nu te speli nu se poate.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu, stai murdara.

| Purplegirl101 explică (pentru Bondarel99):

Nu inteleg ce vrei sa spui

| Bondarel99 a răspuns (pentru Purplegirl101):

Glumeam. E chiar indicat sa ai mare grija la igiena mai ales in perioada asta. Asa ca nu mai lua in serios toate miturile alea pe care le auzi.