| PublicName330 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. De la ora 15 vorbesc intr-una, am limbarnita foarte mare. Cum pot vorbi si eu mai putin? Ca am un coleg de banca de 14 ani si vorbeste intr-una, mi-a zis ca vorbeste de la trezire. Cum pot scapa de limbarnita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Este foarte simplu te inregistrezi cand vorbesti apoi te asculti sa vezi daca poti.

| Deliiiia a răspuns:

Nu am inteles ce ai vrut sa zici. Spui ca nu te poti concentra la ore din cauza ca mereu vorbesti cu colegul de banca? Vorbeste cu el si daca nu intelege spune-i dirigintelui sa va mute.

| Ionut621 a răspuns:

Hai sa ne intalnim, iti dau un pumn in gura si pica cativa(mai multi) dinti si vedem daca mai ai curajul de a vorbi! Dar poti sa te duci la chirurgie, iti coase gura si o sa se auda doar un Mhmhmhm.
Ce intrebari idioate pot pune unii.

| RianaAlexia a răspuns:

Si eu sunt la fel. Poti incearca varianta cu scotch-ul la gura, foarte banala nu? Incearca sa te uiti mai mult la filme.
Sau daca te refereai ca vorbesti cu el in ora prea mult, pur si simplu fi atent la ora sau nu il baga in seama. Daca nu merge nici asa, muta-te de langa el.