| anonim11112 a întrebat:

Vă rog să mă ajutați! E urgent și nu știu cum să scap de această problemă.De fiecare dată când iau medicamente,oricare ar fi ele,mă simt rău și îmi e foarte greață, având stări de vomă! Oare ce pot să fac? E urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Ori ai reactii adverse la acele medicamente ori, asa cum s-a spus, le inghiti pe stomacul gol si nu e bine. Rupe-le in bucati, daca nu le poti administra intregi.

| Lucian4 a răspuns:

Mananca inainte de a lua pastila, nu o tine prea mult in gura (>30 sec)