| evelynna16 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Ieri am gasit o pisica, eu cred ca este bolnava, are ceva nu stiu sigur ce, doar ca miauna foarte urat, tuseste si la labuta are o rana mi-e frica sa nu aiba raie sau ceva si sa iau si eu raia de la pisici se poate lua la om?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ღdiaღ a răspuns:

Elena are dreptate, dar eu cred ca ar fi totusi bine sa o consulte un veterinar

| Gabryella_4579 a răspuns:

Duo la un veterinar.Ce varsta are? Daca este femela si are peste 5-6 luni poate fi aflata in perioada in care este in"Calduri"[in cazul mieunatului strident].Cat descre rana. Poate avea si altceva.Sau poate miorlae de la rana.

| elena2034 a răspuns:

Raia nu se poate lua, stai calma.iar pisica poate mieuna urat pentru ca asa miauna ea sau din cauza ca o doare rana(in caz ca e destul de mare rana).in rest cu rana.incearca sa o dai cu o crema, spirt (nu abundent).happy