| Loredana1997 a întrebat:

Va rog, urgent, am facut sex cu un prieten acum 4 zile, ma doare burta putin, si m-am speriat, apropo nu s-a protejat dar cand i-a venit a scos, s-a sters asa si dupa am mai continuat, as putea sa raman insarcinata? doamne fereste.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sansele sunt destul de mari sa ramai.Ce a fost in capul tau sa o faci neprotejat? Chiar daca s-a sters a ramas sperma pe teava.Parintii tai vor avea un nepotel!

| darrio2007 a răspuns:

Nu iti dai seama dupa 4 zile.Fa-ti un test de sarcina.

| mona a răspuns:

Sansele exista sa ramai daca nu s a sters ca lumea

| Dariusuu a răspuns:

De ce faci sex dacă nici măcar 17 ani nu ai?

| JJ16 a răspuns:

Posibil.Ia-ti un test.

| futuredoctor a răspuns:

Nu ai cum sa iti dai seama dupa dupa 4-5 zile. In principiu, daca nu a urinat dupa, sunt mari sanse ca spermatozoizii sa fi ramas pe canal, deci teoretic, sunt sanse sa fi ramas gravida.

In principiu, fa-ti un test de sarcina peste 10-12 zile. Gonadotropina corionica umana, adica cel care e detectat in testele de sarcina, e secretata atunci cand ovulul se fixeaza pe uter, deci dupa 8-9 zile de la data conceperii. Totusi, in primele zile e in cantitati foarte mici, de unde si recomandarea mea sa faci test de sarcina peste 10-12 zile. Vezi mai multe aici: http://www.medicina101.com/test-de-sarcina-ce-este-si-cum-functioneaza/