| Madu_Madu_1992 a întrebat:

Va salut?
De ce miroase asa urat in zona penisului? mereu si dupa ca me spal, dupa un timp acelasi miros... ce sa fac? nu mai suport mirosul asta. de vreo luna ma tot deranjeaza.
De 2 saptamani dupa ce ma spal ma dau cu Nizoral crema de 2 ori pe zi si tot apare miros dar mai greu...
Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Fă o plimbare până la dermato-venerolog!
Probabil ai vreo boală/infecţie de care nu ştii.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU am idee în ce constă igiena ta intimă zilnicăwinking

În mod NORMAL, ar fi INDICAT : cel puţin 1 duş zilnic ( preferabil seara ), iar de fiecare dată când mergi la toaletă ( pentru treaba mică/mare ) să te ştergi cu hârtie igienică şi să te SPELI local ( zona intimă ) cu apă caldă + săpun ( PREFERABIL un săpun cu pH neutru )!
De asemenea, lenjeria intimă se schimbă cel puţin o dată pe zi ( preferabil seara, după duş )...

Dacă igiena intimă este corespunzătoare, atunci, este posibil să ai o infecţie genitală sad

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| cristimihailov a răspuns:

Poate incerci sa bagi un seama un dermatolog.
E mai bine sa se uite si doctorul. Poate ai vreo infectie prin zona.

| Madu_Madu_1992 explică (pentru cristimihailov):

Trebuie bilet de trimitere de la medicul de familie?

| cristimihailov a răspuns (pentru Madu_Madu_1992):

Daca doresti neaparat sa te complici. Eu as merge acolo si as plati o consultatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
DA, iei bilet de trimitere de la medicul de familie si mergi la un dermatovenerolog.
Te pup!