| Dianna_8523 a întrebat:

Vaccin pentru A(H1N1) pro sau contra? De ce pro, de ce contra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pro pentru ca doar 1 sau 2 cazuri cunosc de persoane care au murit si au facut vaccinul. Si asta poate fi si datorita unor complicatii datorita altor boli si a vaccinarii tarzii. In schimb, stiu ca au murit multi care nu s-au vaccinat.

| AvalohAlyn a răspuns:

Pro 100%. Au murit multi oameni de gripa porcina dar nimeni nu a patit ceva major sau semnificativ de la acel vaccin.Plus ca nu cred in zvonuri stupide cum ca un vaccin ar putea face rau unui om.

cami
| cami a răspuns:

Deja incep sa fiu, pro. Fiindca ma incadrez in segmentul celor care sunt predispusi, si dupa spusele lui A. S Cercel, nimeni care s-a vaccinat n-a murit, insa cei care au murit au fost nevaccinati.

| alexutzu00791 a răspuns:

Aleg sa risc, adica sa fac ce este neindicat

| Dan a răspuns:

Ramane de vazut cat de bine se comporta gripa AH1N1 si vaccinul.

| Oktavian a răspuns:

Eu sunt contra.

| Betty a răspuns:

Contra...Cred ca e la fel ca la gripa aviara.oh go on...Eu oricum nu imi fac vaccinul pentru ca sunt alergicawinking

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=wSh764E2SW8&feature=player_embedded uitate.eu nu il fac oricum [-x mi`e frica.:-ss

| bluerose a răspuns:

Contra. Prefer sa mor bolnava decat sanatoasa din cauza eventualelor complicatii de la vaccin.

| scumpik a răspuns:

Contra bineinteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O, nu, iar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra...este manipulare in masa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu mai frate...straight face Deci nu mai stiu ce sa cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deaia - http://www.youtube.com/watch?v=x2-spTZJvLE

| alexya19 a răspuns:

Contra...parerea mea e ca sunt facute sa mai scada populatiasad dupa un timp dispare si gripa asta cum a disparut si cea aviarahee hee

| fetitza a răspuns:

Eu cred ca astea sunt facute sa mai scada populatiawinking. deci contra

| mhsduyxcjs a răspuns:

Eu sunt contra deoarece contin mercur in el.