| anonim_4396 a întrebat:

Vaccinul antigripal cumparat din farmacie se administreaza direct in regiunea deltoidiana a bratului sau mai trebuie adaugat vreun ser in el? Si de unde provine acest vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Asa cum il cumperi, trebuie doar tras in seringa si administrat! Atat.

| taineamea a răspuns (pentru luiza):

Daca nu gresesc doar cel produs in Romania trebuie tras in seringa si apoi administrat, celelalte doua variante sunt deja in seringa si tot ce trebuie sa faci este sa-l administreziwinking

| taineamea a răspuns:

Se administreaza direct in regiunea deltoidiana, fara sa-i mai adaugi nimic. Provenienta - depinde de producator: poate fi un produs al Institutului Cantacuzino de la noi sau poate fi din Franta sau Olanda. Fiecare are un anumit pret, cel mai ieftin este produsul romanesc evident.