| BubbleBunny a întrebat:

Valoarea de 5.35 a TSH-ului este grava? Trebuie sa imi fac griji foarte mari pana aflu ce imi spune medicul?
Am 19 ani si stiu ca valoarea maxima este de 4.3.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Eu zic sa mergi la medic, nu pe TPU afli chestii medicale, mai ales de genul pe care le cauti tu.

| BubbleBunny explică (pentru RaduRobertRO):

Maine merg la medic. Eram curioasa daca a mai fost cineva in situatia mea si cum a peocedat.