| PsyhoChild a întrebat:

Vara asta fac 17 ani și vreau sa merg la dentist pentru ca am tartru pe 6 dinți.
Întrebarea mea este care este prețul acestei proceduri/dinte?
De asemenea pot dispune de reduceri deoarece sunt minor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Detartrarea nu se face/dinte. Ea se face si se plateste pe sedinta. De regula in doua sedinte ar trebui sa termine. Costul? In functie de pretul stabilit de dentist si de cat are de lucru. Poate fi de la 80 la 300 de lei. Depinde si de zona tarii.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Lasă medicul să ți se uite in gură și apoi afli prețul. Nu e ca la spălătoria auto - prex fix... lei