| anonim_4396 a întrebat:

Vârsta 17 ani și 11 luni
54/56kg
Înălțime 1,70

Este în regulă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti cam micut de statura si foarte-foarte slab.
Ca baiat la 18 ani ar fi trebuit sa ai cam 1.80m si 75-80kg.

Totusi, la 1.70m ar trebui sa te straduiesti sa ai macar 70kg, sa arati si tu ca un barbat in devenire, fiindca acum esti extrem de slab.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

În înălțime până la ce vârstă m ai pot creste?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la 18-20 de ani depinzand strict de hormonii tai de crestere.

| sierra1 a răspuns:

Oricât ai avea, e ok

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, foarte în regulă.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai baga 15 kg pe tine si esti bine bro

| slayer09 a răspuns:

Esti perfect! nici nu iti trebuie mai mult.

| 120bulevard a răspuns:

Mai trebuie sa slabesti 10 kg si esti boier

| sorin061 a răspuns:

A vorbit mafeldoletta, sa ai 1.80 la 18 ani si 75-80 de kg si ea are 50 de ani, ii iese burta pe langa scaunul de la pc si a uitat si cum mai arata soarele la cat tasteaza pe olx. Stai man linistit, tu sa te simti bine e cel mai important si evident sa nu mai slabesti, eu am 25 de ani 1, 78 si 68 kg, ai timp sa le invarti, focuseaza-te pe altceva si nu o asculta pe mafeldoletta asta, ca e proasta rau. Cel mai ideal e sa ai cu 10kg sub inaltime, gen daca ai 1, 80 sa ai 70kg sau 1.70, 60kg. Dar depinde si asta de anumiti factori

| gigeloaiedeotel a răspuns:

Pune mana si manaca si apuca te de sala 56 kg aveam la 10 ani