| Girly97 a întrebat:

Vi s-a intamplat si voua dimineata cand va treziti sa simtiti nevoia de a manca ceva dulce in locul unui mic dejun sanatos si sa va simtiti aiurea toata ziua pana cand mancati ceva dulce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut,

De obicei ne trezim dimineața cu o poftă crescută de a manca din cauza acidului gastric din stomac, în cantitate mare. Această senzație o ai mai ales dacă seara, cu o zi înainte, mănânci mult seara, târziu.

| ReddY25 a răspuns:

Rareori in cazul meu

| haileewatson a răspuns:

Nu.

Inseamna ca mananci numai prostii si ai un stil de viata nesanatos. Daca ai manca un mic dejun sanatos si 3 mese pe zi variate si ok nutritional, nu ai mai simti nevoie de dulciuri din prima secunda in care te trezesti din somn

| Girly97 explică (pentru haileewatson):

Sigur ca mananc 3 mese principale. Micul dejun dimineata, pranzul la munca si cina acasa.

| blackann a răspuns (pentru Girly97):

Tu ai si job si pui intrebari d astea? wow