| novanovanova a întrebat:

Vi se pare ceva grav daca nu mananc?
Pe bunicamea o enervez si daca stau pe scaun.
Si ma inebuneste de ce nu mananc.
Pentru ca e o nenorocita si eu nu mai am de gand sa mananc langa ea nici pe furisi pot sa fac cancer.Va intreb in cat timp pot sa mor mai repede? Sau mananc mananc mancare stricata? Ca sa ma operez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| ZaKid a răspuns:

Iti sugerez sa nu faci nici un fel de prostie.Cu cacerul la stomac si in general cu orice fel de cancer nu este de glumit.
Daca iti este greu sa mananci langa ea te retragi in camera ta sau intr-un loc mai putin populat si mananci acolo...sau te poti duce sa manci in oras.
Nu trebuie sa mananci mancare alterata.Ii poti spune mamei tale despre aceasta intamplare iar ea va lua masuri.
Si presupun ca nu vrei sa le aduci alor tai necazuri si neplaceri...mai ales ca eu stiu cum e sa fi in spital si cati bani trebuie sa ii irosesti aiurea.

| natashacrown a răspuns:

Cum sa faci asa ceva, zi'i la bunata sa se duca din camera si nu inteleg cums a faci cancer? straight face daca nu mananci o sa stau cu dureri foarte mari de burta si nu o sa mori la fel si cu mancarea stricata os a tii se faca greata etc. si tot nu moriwinking si nu inteleg de ce nu vreis a mananci, aiurea... oh go on

| Damasc a răspuns:

rolling on the floor) esti nebun omule? ce-i cu tine, te omori din cauza lu bunica-ta?

| deutSa a răspuns:

Adica? Tu ce vrei sa faci? Sa mori?! de ce? pentru ce...chiar astept mesaj de la tine, sa te pot intelege straight face

| liladyna a răspuns:

O doamne! inteleg ca nu iti place bunica ta dar sa te imbolnavesti nu e situatia! de ce pui la suflet atat! daca bunica ta te cearta degeaba zii si tu ceva,respectand limitele bunului simt! faci ce vrei, mananci cand vrei, nu trebuie sa mananci la masa cu ea neaparat...

| DaNNN a răspuns:

Incearca sa nu te mai enervezi din cauza ei. Daca este chiar asa afurisita, evit-o. Mananca inainte sau dupa ce mananca ea.
Si DA, este grav daca nu mananci!

Sper ca te-am ajutat

| bambi12313 a răspuns:

Ai o gandire de copil de 3 ani daca tu vroiai cu adevarat sa mori nu mai erai acum in viata insa cu chestiile astea COPILARESTI incerci sa te dai in spectacol ce castigi daca mori sau te operezi tu vei suferi nu noi si in plus gandeste-te ca vei lasa in urma persoane care tin cu adevarat la tine de ce vrei sa mori sa te operezi pentru cine pentru bunicata sau de ce macar de ai fi avut un motiv serios nu ca asa ti se pare ca e la moda sa te omori

| mariacerasela a răspuns:

Da e foarte grav daca nu mananci.ce dumnezeu vrei sa mori? nu fa o prostie care sa o regreti tu sau familia ta.mai bine du-te la un psiholog.

| Andreea_9197 a răspuns:

Doamneeeee...dc vrei sa mori?laughing...alti oameni sa chinuie sa traiasca si u vrei sa mori?laughing

| BeBebuu a răspuns:

Dmneeeee:O:O:O:O
fetita tu ai probleme cu capu? du-te la un psiholog ceva... bunica ta e nenorocita pentru ca iti da de mancare si tu nu vrei sa mananci?:L
si de ce sa mananci pe furis?
Cum adica poti sa faci cancer? poti sa facii cancer daca manancii sau ce?
fii mai explicita cu nu am inteles nimic din intrebarea ta si sigur nici altii nu o sa inteleaga...

| sereje a răspuns:

Salut. Sper ca intrebarea e pusa la misto. In orice caz, iti vine foamea pana la urma. Nu e un sentiment foarte placut. Plus, banuiesc ca esti inca un copil (sunt sigur de fapt). Fii mai intelegator/intelegatoare. Bunica ta iti doreste binele, desi tu nu realizezi. Daca te pune sa mananci prea mult, explica-i ca nu poti mai mult de atat. Si mie imi ziceau toti sa mananc tot cand eram mic. Acum, desi sunt slab, se minuneaza de cat pot sa mananc... Nu te mai gandi la moarte. Cum poti spune asa ceva?

| Zerg a răspuns:

Nu stiu care e sensul acestei intrebari...mi se pare o intrebare cam "paranormala"... in fine. Daca nu papi, dai in cancer gastric, dar asta nu maine, ci in mai mult timp. Daca nu mananci nimic, mori in cam 2-3 saptamani, cu toate ca am vazut oameni care au murit si dupa 1-2 luni. Daca mananci ceva stricat, dupa logica mea, vei regurgita tot. Asa ca, apuca-te de mancat.

| Anonima11 a răspuns:

Esti cu capu'fetita! Mananca pe ascuns macar daca iti este urata bunica ta dar nu sta nemancata!