| anonim_4396 a întrebat:

Voi aţi păţit ca după o perioadă mai lungă sau mai scurtă de timp în care nu aţi mai fost atât de activi şi v-aţi reapucat apoi de sport să simţiţi după câteva minute o durere în inimă ca un junghi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am patit. Probabil ca tu ai ceva la inima sau nu stii sa-ti dozezi fortele cand faci sport.

| MihaelaDart a răspuns:

Da, deși nu în zona inimii, ci în piept precum o arsură. Este normal. Trebuie sa iei totul treptat, de la 5 minute să crești pe săptămână cu alte 5 minute până corpul tau se va obișnui. După aceea îți vei intra in ritm și astfel de dureri nu își vor mai face simțită prezența.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fi cumva febra musculara?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Corpul tău se dezobişnuise cu efortul iar tu, făcând efort dintr-o dată, pentru inimă a fost un fel de şoc. Nu zic că e ceva grav doar că inima ta era obişnuită cu efortul iar cum ai stagnat iar apoi te-ai rapucat din nou dintr-o dată, aceasta ţi-a dat semnale prin manifestarea acelui junghi.

| aneliram a răspuns:

Pai, trebuie sa crești efortul treptat daca te.ai lasat si apucat din nou de sport.