| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce chestii sănătoase mai pregătiți pentru a vă menține?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ciocolata,budinca,sarmale,clătite,ciorbita,tort,pizza.

| Elliiieo3 a răspuns:

Supe de legume, carne de pui, orez, broccoli, conopida, morcovi, amestec mexican, ouă, lapte, cereale integrale musli (ovăz, goji, fulgi de porumb) Multă apă.

| mgtow a răspuns:

Apa plata, mancare gatita de vecina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ovăz cu fructe de pădure, iaurt grecesc cu ce vrei tu, schnitzele, piept de pui, omletă cu orez si legume(faimosul egg fried rice), pilaf, chiftele, piure, fasole, iahnie, mazăre.

| Apokales a răspuns:

Cafea neindulcita cu ceva fructe de dimineata. Oua prajite si terci din fulgi de ovaz cu dulceata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult peste la abur.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Românește e șnițel...

| Elliiieo3 a răspuns:

Idei de deserturi mai sanatoase decat cele din comert, daca ai pofte: orez in lapte facut acasa, gris in lapte, papanasi, paste cu nuca si miere, clatite cu piure de castane(foarte gustoase)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Overnight oats love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciorbe, legume la cuptor, carne slaba si peste la gratar/cuptor, spanac, salate de fructe (cele de verdeturi& legume nu-mi plac), spanac, ovaz la micul dejun etc

| StrongHeart a răspuns:

Cola,seminte,caterinca.
Cand nu am chef de caterinca-cola, seminte si intristare.
Serios vorbind, ceaiurile sunt pentru mine medicamentul nr.1
O lingurita de flori de soc se pun in apa fiarta atunci cand clocoteste si se lasa 10 minute pe foc(infuzie).
Ceai de lumanarica, ceai de menta, ceai de tei, galbenele, fructe de padure.Peste ele adaug ghimbir ras, face foarte bine.
Apoi chestii banale: salate, supe, tocanite de legume.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spanac

| raMLesS a răspuns:

Avocado cu zeama de lamaie si sare grunjoasa, mananc de sparg.

| Dddonkey a răspuns (pentru supadeceapa):

Supa de ceapa laughing

| Dddonkey a răspuns:

Ma mentin doar sa mananctongue

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru mgtow):

Numai mancare?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu mananc de toate, mai putin paine si-mi mentin greutatea.

| Freya1 a răspuns:

Bai sincer nu prea am incercat sa ma mentin cu mâncare sănătoasă.Dar la un moment dat cand stomacul meu devine prea obosit,sau ma supăra organele big grin mai fac niste spanac, șalate, supe de legume, piept de pui, peste...

| mgtow a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Linistea si muzica combinate iti aduc fericirea, ascultate intr-un ambient placut. Leac pentru suflet si trup.

| Savu4iosif a răspuns:

Guacamole, e cel mai bun!

| Ofiintă a răspuns (pentru Savu4iosif):

Prefer salata de vinete laughing

| Goete a răspuns (pentru suntserios):

Aburesti pestii happy

| raMLesS a răspuns:

Tu ce pregatesti pentru a-ti mentine petalele asa colorate?

| Onisim10 a răspuns:

Cel mai bun și cel mai sănătos este peștele, și are și gust bun, mai ales somonul, carnea aceea roșie, super delicios.

| Mosotti a răspuns:

Eu sunt atent doar la Kcal si ma mentin f bine, ba chiar si slabesc, in rest nu ma intereseaza ca o viata am, vreau sa o traiesc, nu sa "nu aia nu aia nu aia", ca si cum as trai 10000 ani, mananc si sanatos si ce-mi place, si aia e, doar sa fie greutatea in ordine.