| Dominicc a întrebat:

Voi ce faceti sa va ridicati moralu cand treceti printr-o perioada de va "roade" va macina. de simtiti ca nu rezistati?
cand simtiti ca nu mai faceti fata si cel iubit va parasitsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dominicc explică:

Si cu visele? o sa ma uit mereu peste ele si sa ma tranteasca tristetea?

| adinescu a răspuns:

Muzica ma face sa uit de tot cei negativhappy

| BeT a răspuns:

Si eu am trecut prin fazele astea de multe ori, pina in clipa cind l-am intilnit Dave. un batrinel de 72 de ani, el m-a invatat ce sa fac cind sint trist, mi-a zis sa incep sa scriu. ex:-sa-mi scriu visele, unde doresc sa ajung in viata, tot felul de banalitati pot zice.si uite asa de 7 ani scriu intodeauna cind ma intristez.Azi scriu foarte putin deoarece tristetea a disparut aproape total.Incearca o sa te ajute foarte mult, vei vedea.

| puisor a răspuns:

Incearca sa iti gaseste ceva de facut sa uiti de griji, iar in privinta persoanei iubite cea mai buna solutie e sa ai pe altcineva.

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Ma uit la poza ei si ascult melodii triste...

| LaMisto a răspuns:

Stii? si eu trec printr o perioada asemanatoare...am 18 ani jumatate, sunt insarcinata in 2 luni, o sa trebuiasca sa fac avort pentru ca nu am incredere in iubitul meu si in plus de asta daca afla ai mei o sa ma dea afara din casa.si am am si alte probleme.nu pot dormi noaptea din aceste cauze. dar totusi rezist.Mai bine gaseste niste solutii pentru a trece peste aceasta perioada si nu te mai gandi la ce a fost in trecut.mai rau faci.