| Dalmore a întrebat:

Voi cum gestionati stresul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ma joc cu pisicile si cainii. Sunt tare simpatici si amuzanti. Asa ma relaxez si imi dispare stresul. Alteori ma uit la video-uri amuzante cu animale, cum ar fi The Dodo pe Facebook si ma amuz. Eventual vizionez o comedie in care joaca Louis de Funes si rad in hohote. Astea sunt singurele metode ce nu dau gres la mine. happy

| Drimmero a răspuns:

Fac ceea ce-mi place, vad un meci daca se nimereste in ziua respectiva sa fie unul, ori ies afara sa ma plimb in aer relativ curat sa ma oxigenez,, vad un film, ori ascult muzica, ori pierd vremea pe diferite aplicatii...activitati se gasesc, dar mintea tot la ceea ce-mi genereaza stresul este, pana nu rezolv nu prea pot sa las balta.

| Frank51 a răspuns:

Gasesc rapid o solutie la problema. Sunt genul de persoana care nu isi lasa treaba pe ultima suta de metrii. Am reusit intotdeauna sa scap de stres rapid si simplu.

| aXy99 a răspuns:

Foarte prost.

| cfrtobias a răspuns:

Nu gandesti negativ!

| CleanHeart a răspuns:

Citesc asta ma ajuta cel mai mult, mai mănânc câte ceva dulce, mă uit la un film, îmi pun muzica la maxim si dansez etc apoi mă simt mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa și așa

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu pot sa scap de el. nici macar nu pot sa dorm
Daca reușești tu. să îmi spui și mie

| christine99 a răspuns:

Incerc sa creez o atmosfera pozitiva unde sunt si imi amintesc ca nimic nu e mai important decat sanatatea.

| 2EXA a răspuns:

Mananc.Ma uit la un serial care sa imi captiveze atentia, ma joc pe pc, vorbesc cu prietenii si na descarc daca e cazul. Ori fac o baie. Apa s-a demonstrat stintific a fi foarte de folos in conditii de stres, depresie etc.
Ai putea sa mergi in oras la shopping sau sa probezi haine, nu neaparat sa cumperi, sau sa suni un prieten, sa il ajuti cu problemele sale. O seara faina! :*

| eden1986 a răspuns:

Mananc, ascult muzica, imi gasesc alta ocupatie...