| frum a întrebat:

Voi cum slabiti pana la CRACIUN? Vă rog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu tobă, piftie sarmale, salată de boeuf, si multe prăjiturilaughing tu vrei sa ingrasi porcul in ajun? Adica acum te ai gîndit sa slăbesti? Dar tot anul ce ai facut? Ai mincat pana nu ai mai putut. Nu slabesti asa usor, ai nevoie de minimum 5 luni de dietă severă si exercitii fizice ca sa vezi rezultate, abia după un an poti compara cîte kile ai avut inainte de a incepe cura si cîte ai pierdut, asa ca apuca te frumos din ianuarie de slabit, si ne mai auzim prin iulie sa ne spui cît ai dat jos, tu acum cîte kilograme ai? Si ce varsta? Esti fată sau esti băiat? Multă sanatate.

| Sonia822 a răspuns:

Noi slabim din vara...mai ai sansa sa nu mananci nimic...

| FaraNume1245 a răspuns:

La fel cum îngrași porcul în ajun.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te imbolnavesti. Eu am slabit 2 kile in cam 10 zile... sad

| Marbea a răspuns:

Mancand mai putin si facand sport!

| mgtow a răspuns:

Ma mentin tot anul 1h de mers pe jos si 100 flotari pe zi

| wildthing a răspuns:

Pai depinde cat vrei sa slabesti. In general, trebuie sa faci foarte mult cardio si sa elimini painea si zaharul din dieta.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca targetul tau e sa slabesti 2-3 Kg, e posibil pana la craciun. daca vrei mai mult. poate daca iti tai o mana.

| Simpatic a răspuns:

De ce as vrea sa slabesc de Craciun? sau cum vor unele doamne si domnisoare pentru Revelion ca sa le vina rochia sau sa le stea cat mai bine.
Craciunul este o sarbatoare crestina sa nu uitam asta si nu are legatura cu petrecere sau fast! Cu bataia din baruri de la bautura, cu gratare si porc la cuptorwinking
Pe de alta parte puteai sa tii postul craciunului si cu ocazia asta poate si slabeai cevawinking

| Andra9pk a răspuns:

Daca ai de dat jos multe kg pana la Craciun..muta-ti gandul. Nici cu infometare nu poti.
Cu slabitul o iei treptat, cu un plan alimentar sanatos si facand miscare. Pentru o persona care si-a obisnuit corpul cu mancare proasta si sedentarism e greu, crede-ma.
Nu poti face ca cei de a12a cu bacul, nu poti sa inveti in 2 sapt inainte de examen ce nu ai invatat 4ani.
Mbine ce zic eu acum este despre slabit sanatos, fara sa se lase pielea si sa faci vergeturi, ca sa nu regreti dupa.

| MihaelaDart a răspuns:

Am dat 10 kg intr-o luna tinand postul Craciunului, desi cu venirea Craciunului si Revelion am pus inapoi 5 kg laughing.
Acum ma gandesc cum sa slabesc pana la vara!? Astept postul Pastelui laughing