| CutenessOverLoaded a întrebat:

Voi de la cati ani ati inceput sa fumati? Cum ati hotarat sa luati decizia de a incepe sa fumati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| agent003 a răspuns:

Teo980418, crezi ca daca asa de tinar incepi a fuma, vei trai fara probleme, plaminii tai inca nu sint complet dezvoltati pentru a rezista contra fumului de tigara, sa te vad cum peste 30 ani te vei duce la medic, si-ti vei face analize si vei gasi cancer la plamini sau la gura, dar bafta la fumat si la stricat sanatatea, fiindca un om normal se zbate pentru viata, ca sa o traisca din plin si sanatos, dar nu bolnav de diferite boli, si sa nu simti gustul vietii,, insa treaba ta ce vei face...

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu am luat decizia să nu fumez!
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Pentru ce sa te apuci de fumat? Nu ai ce sa faci cu banii? Si apoi creaza dependenta si dauneaza grav sanatatii.Nu te apuca de fumat!

| PinkPanther a răspuns:

Eu m-am hotarat sa nu ma apuc

| Minks a răspuns:

De la 17 ani am inceput. Nu a fost o decizie, ci am fost influentat de anturaj. Desigur, vina e a mea ca m-am lasat asa usor influentat.

| Minks a răspuns:

DeltaHas : De unde atata vehementa? Faptul ca ii faci pe altii retardati, n-o sa te faca pe tine sa fi mai putin retardat. Stai calm, ca daca murim cu 20 ani plang mamele noastre, nu plange maica-ta. Deci.ia o gura de aer si nu-ti mai arunca dejectiile pe tot ce apuci, ca o sa te duci mai repede ca mine de la felul in care te agiti.

| ΔH a răspuns:

Tre` sa fi de-a dreptul retardat si idiot sa te apuci de fumat.
Voi va credeti smecheri ca fumati?
Sunteti doar niste idioti, care o sa regretati fiecare tigara fumata.
Daca voi va credeti smecheri ca fumati, dupa ce o sa dati coltul cu 20 ani mai repede, sa vedem cine rade la urma.

| Mary_5266 a răspuns:

De ce vrei sa fumezi? Ai prea multi bani si nu ai ce face cu ei? Eu nu m-am apucat si nu o voi face. De obicei cineva se apuca de fumat pentru ca: e prea stresat si crede ca tigara il ajuta, vrea sa fie ca ceilalti prieteni ai lui, vrea sa para smecher toate sunt doar impressi realitatea este ca arzi bani si iti afumi plamanii atata tot

| agent003 a răspuns:

Minks, decit sa mori de boala, mai bine mori de batrinete, si ce crezi ca mama ta ii va face placere sa te plinga, gandeste-te la viata, nu la moarte, niciodata nu e tirziu pentru o schimbare

| CutenessOverLoaded explică:

Nu am zis ca vreau sa ma apuc, am doar 11 ani, stiu riscurile si nu vreau sa ma expun la un asemenea pe ricol, am intrebat din curiozitate!

| lovevampire18 a răspuns:

Eu la 12 ani la inceput am zis sa vad cum e si mi-o plk si uite asa fumez si acum.

| Adita_8424 a răspuns:

La fel ca @PinkPanther

| uka15 a răspuns:

Nu fumez si nu o so fac.am prietene care fumeaza una s-a apucat pentru ca a crezut ca o sa slabeasca si cealalta a fost influientata si ii place.