| alexandradlr a întrebat:

Voi la cât timp va schimbați periuta de dinți? De câte ori pe zi va spalati pe dinți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dimineata si noaptea inainte de somn, ma tine 2-3 ani fiind electrica - capu la 2 luni cam asa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam odată la 6 luni. Mă spăl cam o dată la 3 zile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ma spal (sau incerc) de doua ori pe zi, si o schimb atunci cand ma satur de ea sau se ciufuleste.

| Drimmero a răspuns:

Cam la 2 luni o schimb, ma spal de 2 ori pe zi, uneori de 3 dar in general de 2 ori.

| relian a răspuns:

Cunosc o persona care se spala la cateva ore, iar de curand iau cazut 3 masele laughing cu tot cu periatu lui, vai cand intrebam ce te tot speli intruna pe dinti?
Vreau sai mentin sa ii am mult timp.Ei na cu toat spalatu lui s-a scos, acu si-a pus implant laughing

Eu zic ca e bun de 2 ori dikm si seara, si cei mai important sa mergi la dentist sa cureti dinti de 2 ori pe an, asa iti mentii dintii ok.
Spalatu pe dinti nu curata dintii asa cum curata dentistu, deci periatu la unai asa excesiv nu ajuta la mai nimic.

| ReddY25 a răspuns:

3 luni, 1 odată pe zi

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2-3 ori mă spăl pe dinți. Odată la o lună jumate, la o lună o schimb. Ce mișto arățihee hee

| alexandradlr explică (pentru anonim_4396):

Merci.
O schimbi destul de des, sunt oameni de nu au schimbat-o de un an.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexandradlr):

Da,și mai sunt oameni care nu au auzit de pasta și periuță de la maternitate ajunși până în cripta. De la 30 de ani aveau morminte in gura, plantație de sfecla. happy
Ce fund apetisant aikisshee hee Cred că ești cea mai frumoasa adolescenta de pe TPU, God bless you gorgeouswinking

| Dannnnii a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne fereste, cum poti sa zici asa ceva unei copile de 13 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dannnnii):

Nu are 13 ani laughing

| Dannnnii a răspuns (pentru anonim_4396):

Missed the point

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dannnnii):

E mica oricum, nu o sa ii mai fac vreun compliment niciodată, eu uneori dau și răspunsuri la mișto laughing eu de mult nu mai iau în serios platforma asta, mi se pare că e o platformă de schizofrenici și de trolli

| Alexul800 a răspuns (pentru Dannnnii):

Mi se pare cam proasta mentalitatea asta daca are 13 ani ce conteaza ma? Fata asta n-o sa creasca? Cand va aud pe toti ma trezesc si imi amintesc ca sunt in Romania o tara blocata in 1940.Nu stiu ce varsta ai dar daca n-ai aflat pana pe clasa a 4 esti un copil pentru ca odata ce ajungi in clasa a 5 inveti o gramada de lucruri ori de la colegi ori de pe internet deja stii ce inseamna pl si pzd inainte sa te invete parintii DACA te invata ca le e prea rusine ma sa-ti explice si dupa cand o sa fi burtoasa aolo da ce facusi mama.Intelegi fata are 13 ani stie si ea ca baietii se uita la fund si tate cum si ea la randu ei se uita la ochi inaltime si alte lucruri.

| just4ubr2015 a răspuns:

Periuta de dinti se schimba lunar si te speli de 2 ori pe zi

| ionur a răspuns:

Dimineață în fie care dimineața și înainte sa dorm încă nu dorm nu am somn da înainte sa dorm ma spăl bien de tot și după ma bag lasom și dacă mănâncă de 2 ori de 2 ori ma spăl pe dinți sunt singurul de la munca care miau pasta de dinți la mine la muncă când mau văzut ca ma spălăm pe dinți mau intrebat cei aia laughing)))) și eu l-am zis adevărul pasta de dinți și periuță se uită ciudata la mine parca nu au văzut niciodată în viata lor pasta de dinți.

| alexandradlr explică (pentru ionur):

Unii oameni nu se spala pe dinți, sau se spala cu degetul, nu știu ei de pasta

| ionur a răspuns (pentru alexandradlr):

Pai toți fumează și mai sunt care bea de rupe pe ascuns ce pasta de dinți sa știe ca râdeau de mine ca ma spălam pe dinți și eu râdeam de ei ca nu au dinți în gura și uni au da te face să-ți dai mațele afară când te uiți la dinți nici nu le pot zice

| ionur a răspuns:

Nu am schimbat pariuta de dinți încă da o țin în loc curat și o spăl de fiecare data bine după ce ma spăl bine de tot pe dinți nu suport deloc să-mi mirosă gura sau respirați sa fie nu știu urat și sa deranjez pe cineva când vorbesc este urat rău de tot să-i mirosă gura. Periuța nu am schimbat de o luna da cum am zis o țin bine la loc curat în cutiuța cu pasta de dinți.

| Dannnnii a răspuns:

La 3 luni se schimba de obicei, daca e mai naspa o schimbi mai repede. Incerc sa ma spal de 2 ori pe zi, daca ma trezesc.

| sen0rita a răspuns:

1) folosesc o periuta electrica si ii schimb peria odata la 2-3 luni.
( am citit despre si asa e recomandat).
dar cand avea o periuta simpla o schimbam in fiecare luna.
2) ma spal de 2 ori pe dinti in fiecare zi si cand am chef si de 3laughing))

| clasa8aamsosit a răspuns:

Eu îmi schimb periuța de dinți la 2-3 luni. Mă spăl pe dinți de 2 ori, mai rar de 3 ori pe zi.