| anonim_4396 a întrebat:

Voi v-ati face vaccinul impotriva gripei porcine, chiar daca nu e obligatoriu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca sunt expusa profesional la imbolnavire si vreau sa ma protejez si pe mine si sa-mi protejez familia.

| AvalohAlyn a răspuns:

De ce sa nu fac? Normal ca il fac.Bine ca exista astfel de vaccin.

| monyk a răspuns:

Buna, pai nu stiu... dar daca e necesar, am sa il fac, desi e un risc oarecum ca nu se stie daca are efecte adverse, dar daca e nevoie ma risc...

| carminaburana43 a răspuns:

Nu hotarit nu...nici vaccin antigripal nu mi-am facut niciodata dar de aceea nu am avut gripa...sunt im potriva tuturor vaccinurilor ce nu sunt obligatorii.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

La mine trebuie sa decida tata...deoarece nu am inca 18 ani... dar el spune ca vrea sa fac vaccinul desi eu am auzit cam multe lucruri rele despre el... tu o sa faci vaccinul?

| Gabystelistu95 a răspuns:

Sigur ca nu.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

M-am speriat cand am auzit de la profesori ca este obligatoriu, pentru ca tocmai citisem pe internet ca cineva a facut acest vaccin si s-a simtit groaznic dupa aceea! Acum au zis ca il face cine vrea, si crede-ma, la cate lucruri proaste am auzit despre el, nici nu ma mai gandesc sa-l fac oh go on deci NU.

| antonius74 a răspuns:

Nu, nu l-as face pentru simplul motiv ca am ajuns la concluzia ca remediile ma imbolnavesc mai rau. o fi doar o aberatie de-a mea, dar eu raman la ea happy

| vilmaristul a răspuns:

Nu

| LiLlYAnNe a răspuns:

Nu.nici eu nu am facut, nu fac si nu voi face.Ma tem sa nu aiba o reactie rea asupra mea, deoarece sunt foarte sensibila si ma imbolnavesc foarte repede!

| sweety_1169 a răspuns:

Nu nu as face si nu v a decide nimeni pentru mine chiar daca nu am 18 ani, daca nu vreau nu vreau...cine stie ce reactii adverse are

Răspuns utilizator avertizat
| yoannah a răspuns:

Nubig grin
Daca e sa ma îmbolnăvesc... ma îmbolnăvesc și cu el și fără elwinking
ByyE!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o mare porcarie, s-a investit in el pentru ca este ser fiziologic, dar vor scote multi bani cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Absolut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu il fac, inainte eram de acord, dar cand am auzit ca e facut de romani...

| CristineDelaruss a răspuns:

Eu fac! Pentru ca face bine la om.si e obligatoriu!

| ali_8949 a răspuns:

Sincer... nu.

| mihaelanikol a răspuns:

Nu stiu... daca e pericol sa ma imbolnavesc trebuie sa-l fac, nu vreau sa mor.asta daca nu am de ales.