| AlexisLexisLexi a întrebat:

Voua va place sa mancati sanatos? ce mancaruri sanatoase stiti? dati exemple

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Orice mancare este sanatoasa daca ai gradina ta pe mana, daca nu introduci grasimi multe, daca nu le distrugi vitaminele prin fierbere!

| valy a răspuns:

Poi sunt multe.
Salate.supe.cruditati.orice ai manca daca eviti carbohidrantii din cartofi(prajiti)sau din painea alba si inlocuiesti cu paine de secara sau graham.si mananci mai mult pe gratar, fara acel ulei care intra in produse este sanatoswinking

| Alle15 a răspuns:

Buna ana2000, dap imi place mancarea sanatoasa si mama ia mereu retete de aici: http://www.bucataria-romaneasca.ro/,,,si ies forte bune sunt sanatoase si plinee de nutrienti!
Iti urez un Craciun Fericit si un An Nou plin de bucuri!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac mancarurile:ciorba de fasole, ciorba de legume, mancare de cartofi, si cartofi prajiti.

| SexyBoy01 a răspuns:

Salatele, fructele si legumele.Bafta.

| SiMoNa_1442 a răspuns:

Salata dar cu lamaie si cu foarte putin ulei, fructe(macar 1 mar pe zi), legume crude poti sa mai mananci, supe si poti sa iti faci la storcator suc de fructe. eu asa mai fac cand vad ca ma ingras

| colorspanish a răspuns:

Salut! Da imi place sa mananc sanatos...(salate, supe, legume, fructe)