| miky06 a întrebat:

Vreau o dieta de slabit dar una sa zicem accesibila, adica ce ar trebui sa mananc in fiecare zi, va multumesc frumos rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

In primul rand trebuie sa renunti la painea alba si sa o inlocuiesti cu cea neagra.In al doilea rand bea ceai verde zilnic, e bine ca dupa fiecare masa si ar fi bine ca ceaiul sa-l bei destul de fierbinte cat suporti tu.Mai este iarasi foarte recomandat ca inainte si dupa de masa sa bei cel putin un pahar de apa, poti inlocui cu ceaiul verde.PS ceaiul verde sa nu-l bei seara ca are efectul cafelei.Variante sunt dar depinde de buget.

| Clax a răspuns:

Nu ai specificat ce varsta ai si ce greutate, aceste lucruri sunt esentiale in recomandarea unei diete. Tu ai nevoie de o dieta personalizata, iti poti genera una de aici http://dieta.k7.ro
Nu uita sa faci multa miscare, pactici un sport?

| princess_8434 a răspuns:

Salut! trebuie sa ai 5 mese pe zi in aceste cinci mese nu trebuie sa maninci cit 20, dar cite o lingurita din fiecare si dupa sase nu maninci si trebuie sa practici sport

| miky06 explică:

Am 24 de ani si 162 si 75 kg si vreau o dieta care a fost probata si a dat rezultate si fac si un pic de sport