| dfwq23 a întrebat:

Vreau sa devin fotbalist.
14 ani 1.70 48.30 kg seara iar dimineata 47.70.
Mâinile sunt ok, se vad muschii foarte clar, pieptul= se vad mai mult oasele decat muschii, picioarele sunt doua scobitori. Oasele imi sunt tari si greoaie.
Totusi, vreau sa cresc masa musculara, mai ales la picioare si piept si kg macar cu 8-10 kg, acum o luna aveam 48, 30 de dimineata iar acum am 47, 70.
Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Am inteles eu corect? Ai 1, 70 si 47 de kg? Esti anorexic dragule, iarta-ma ca te jignesc dar la varsta si la inaltimea ta ar trebui sa ai in jur de 65-75 de kg.Mergi la doctor, ca nu e ok sa fii asa de slab.