| irinas66 a întrebat:

Vreau să fac voluntariat dar am văzut că ai nevoie de analize și adeverințe medicale pentru a demonstra că ești apt medical.
Deci dacă am astm bronsic atunci nu pot face voluntariat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Depinde de la bolnav la bolnav.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de domeniul in care vrei sa faci voluntariat. De ex. daca asociatia la care vrei sa faci voluntariat are un obiect de activitate care presupune efort fizic din partea voluntarilor, atuncie posibil sa iti fie greu sa ii ajuti.

Orice ar fi, ONG-urile au nevoie de ajutor si daca ai anumite interdictii medicale vor face in asa fel incat sa iti gaseasca sarcini care ti se potrivesc.

Cua lte cuvinte nu-ti fa griji, e doar o formalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, poti sa faci voluntariat. Analizele se fac pentru a exclude bolile cu transmitere