| Aleeex13 a întrebat:

Vreau sa ma duc la dentist si vreau sa stiu cam cat ar costa tratarea unui dinte/măsea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la 150 de lei în sus ședința. S-ar putea ca să nu se poată rezolva într-o singură ședință.

| Aleeex13 explică (pentru sadrian46):

Asta s-a si intamplat mi-a luat 50 lei pentru curatare si 100 plomba laughing)

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti afla intreband la un dentist. Fiecare are alt pret.

| florin926481f a răspuns:

Depinde cat de grava e problema, o plomba poate sa coste de la 100-300 lei

| Lina1993 a răspuns:

Pai cel mai sigur este sa suni si sa intrebi cat costa, estimativ. De asemenea, sunt unele cabinete care au pe site afisata o lista cu preturi estimative, oricum pretul se face in functie de cat e de afectat dintele, daca trebuie scos si inlocuit, daca trebuie doar curatat si plombat etc si daca trebuie curatata caria conteaza cat de inaintata este caria si fara un consult medical, nu se poate face un pret exact. In jur de 80lei am dat pentru tratarea unei masele (curatat, plombat+ anestezie)

| Jokers666 a răspuns:

Pai amu depinde cat de mare ai gaura si daca este foarte cariata te va costa de la 200 lei in sus

| Mmn a răspuns:

Depinde. Daca e carie de la 100 pana la 200. Daca trebuie scos nervul mai multe sedinte de poate ajunge si pana la 300.350 lei. Asta depinde si de oras, de cabinet.

| t030r a răspuns:

Depinde cat de adanca e caria. Daca e carie mica costa putin,(~100 lei) daca e carie mare costa mai mult(~peste 200 lei). Daca caria e ajunsa la nerv, iti va scoate nervul.