| mgtow a întrebat:

Vreau sa ma duc la GYM sa lucrez fizicul si sa intensific musculatura, am auzit ca muschii cu cat mai des si mai greu tragi de fiare cu atat mai mult se ingroasa si se tonifiaza, o sa am antrenator personal dar sper sa prind pe cineva aici sa imi zica experienta cum a fost la inceput. Cat timp a stat cu personal trainer? S-a descurcat singur sau a mai solicitat ajutorul lui? In cateva luni apar rezultate satisfacatoare din cate am vazut pe Youtube. Aia unde merg au sesiuni complete cu bunaciuni incluse care fac aceleasi chestii ce le facem noi, pe langa chestia ca mai vede omul o buca, un crac misto motiveaza si mai mult sa mearga acolo. Experienta mea din trecut pe la 15 ani mergeam multi km cu bicicleta, aveam una de performanta, faceam tractiuni la scoala si flotari, alergam mult. Asa am obtinut un fizic destul de format, atletic dar e vremea sa obtin rezultate mult mai bune. Singur lenevesc abia ies 1/2 ore pe zi afara sa fac miscare mergand si acasa nu reusesc sa tin un ritm constant de flotari. In fine, nu criticati mai bine cautati ceva amuzant in Youtube, vreau pareri pozitive

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImJack a răspuns:

Trainerul îl poți ține atât timp cât crezi tu ca e nevoie sunt multe antrenamente de învățat, și el te poate motiva, sunt oameni care au ani de sala și tot au personal trainer nu neapărat pentru a învață altceva dar pentru motivație și pentru a corecta greșelile.

| mgtow explică (pentru ImJack):

Din cate au zis au programe fixe de instruire, exercitii militare din fortele navale si terestre + tracking digital cu progrese in functie de cerinte, iti zice la inceput cum vrei sa devii in musculatura pe ce vrei sa te centrezi si iti baga niste valori in baza de date, apoi cu aplicatia de pe telefon faci pas cu pas ce iti indica, dupa 4 luni esti terminator ce sa zic.

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

4 luni? mgtow sunt unii care fac ani de zile si nu arata bine, si aici nu ne referim la agaricii care baga steroizi ca aia sunt precum pestii adica niste pizdoi frustrati care fac orice compromis!
Pe de alta parte e bine sa faci miscare si sala este printre ele, ca alternezi exercitiile pentru masa cu cele cardio.
Am facut si eu in trecut vreo 5-6 ani si aveam rezultate vizibile, am facut natural ceea ce te sfatuiesc si pe tine sa faci, din cand in cand mai bagi o proteina.
Dar daca iti iei antrenor personal o sa te invete el cum sa faci, ce sa faci, ce sa mananci cand pleci de la sala, ce suplimente sa folosesti si cand (ca multi iau suplimente desi au 1 zi de sala si 30 de kg umezi, si nu ma refer la proteina ci se baga la un domeniu pe care nu-l stapanesc ei cu creatina si oxid nitric si alte produse de pompare care nu-i ajuta sa obtina rezultate de cresterea in masa musculara).
Daca puneai intrebarea asta acum cativa ani te ajutam cu tot, acum numai fac sala de mai bine de 2 ani si am cam uitat ce am invatat pe acolo happy
Mi-ai dat o idee poate ma apuc si eu de luna viitoare de sala.

| mgtow explică (pentru Simpatic):

Https://youtu.be/h7VEQx8s2Hw da roade dar trebuie sa te ti bine. Dupa cum i-am zis omului cu funda avem program personalizat e un personal trainer prin aplicatie direct mai usor de lucrat costuri 0 doar 29.95£ pe luna inclus activitati extra in sesiuni cu antrenamente stil militar su altele luate din marina navala. Sper sa iasa treaba