| kanajambe a întrebat:

Vreau sa-mi fac asigurarea de sanatate.ce presupune? trebuie sa platesc o anumita suma pe an? ce casa de asigurari are preturi mai mici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Trebuie sa te adresezi la o societate de asigurari, nu la CAS! Verifica societatile de asigurari, ca sa aiba mai mute contracte de colaborare cu CAS sau cu spitalele atat private cat si de stat.

| eva79 a răspuns:

Salut,poate e cam tarziu raspunsul.Eu mi-am facut asigurarea rca de Bulgaria la www.rcabulgaria.eu si intamplator am vb si despre asigurarea de sanatate.
Si m-a ajutat cu sfaturi o domnisoara ok.