| traficanta a întrebat:

Vreau sa - mi modelez corpul prin sport, acasa.Cam cat ar trebui sa fac zilnic sa se vada rezultate? Sunt bine, dar as vrea sa vad daca se poate sa slabesti prin sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Salut. Intradevar, prin sport se poate slabi dar, conteaza faptul ca sportul te modeleaza si te formeaza. Ca atare; Faptul ca vrei sa faci acasa, miscare, este foarte bine, Pentru acasa este bine sa ai doua gantere, de 2-3 kg. si o coarda. Coarda este baza. Nu se face nici un sport, fara coarda. Pe scurt; Dimineata, 10-15 min. exercitii cu ganterele. dupa care 30, min sarituri cu coarda. Seara, alergare 1 ora, dupa care exercitii de mobilitate si abdomen. De doua ori pe saptamana daca se poate bazin. Dac vei tine acest program 1 -2 luni, sigur se va simti si se va vedea asupra organismului. Acest program este pentru incepatori. Nu este nimic greu, conteaza sa vrei sa faci Ce-ti pot sune, este ca ma bucur cand vad ca mai sunt persoane care vor sa faca sport. Cinste tie. Pa

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pierderea în greutate se face și cu o alimentație săracă în calorii dar suficientă să asigure pe zi necesarul organismului de vitamine, săruri minerale, oligoelemente, carbohidrați, uleiuri volatile, hidratare, etc.
Orice fel de exerciții inclusiv dans sportiv.
Pa, pa.

| traficanta explică:

E asa sunt eu mai obsedata de cum aratlaughing

| BOGDAN a răspuns:

Eu fac in fiecare zi cateva sute de abdomene si arat :X... fac si fotbal :X se vad rezultate

| BOGDAN a răspuns:

Le