| sweetgirl_3609 a întrebat:

Vreau sa-mi pun brackets pe care trebuie sa-i port in jur de 2 ani, dar peste vreo jumatate de an va trebui sa plec din tara, se va apuca alt medic sa termine capodopera(adica in fiecare luna sa mi-i stranga nu stiu ce...).Nu as vrea sa astept sa mi-i pun direct acolo unde plec pentru ca e mult mai scump acolo.Ma puteti ajuta cu un raspuns?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Sunt situatii cand moare doctorul,asta insemna ca nimeni nu preia problema, de ce nu te-ar primii un alt medic sa iti faca modificarile necesare daca tu ii explici cum sta situatia, sfatul meu este sa iti pui aici pentru ca sunt multi straini care vin special in tara noastra sa isi faca lucrari dentare special pentru ca la ei este foarte scump, daca tot ai de gand sa pui, fa demersurile si nu iti bate capul ca se gaseste cineva unde ajungi sa iti definitiveze opera

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Ca o completare la ce am zis, fratele meu e stomatolog si are mai mereu pacienti straini in special vara, vin la plaje si in acelasi timp imbina utilul cu placutul, vin sa isi puna si dinti, la ei in tara pretul e triplu sau chiar mai mult

| PeFuga a răspuns:

Poti sa faci activarile aparatului si la alt medic in afara, dar vorbeste cu ortodontul tau sa pregateasca un plan de tratament scris pentru acel medic ca sa stie ce s-a facut. Ia cu tine si radiografiile de la dosar, o sa ai nevoie de ele.