| Andreeamiruna67 a întrebat:

Vreau sa pun si eu macar 5 kg pe mine.
In special la picioare, ce pot sa va spun este ca eu ma ingras repede.
Am avut un timp in care mancam mult si nu mai ieseam pe afara si prietenii mi-au spus ca am inceput sa ma ingras.
Acum problema este ca nu prea am pofta de mancare, adica am momente in care mi-e scarba si ma fortez si vomit... ceva sfaturi? Am mai facut si exercitii si chestii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai bun sfat este sfat este să nu te forțezi.

| Vântulalb a răspuns:

In special la picioare, nu se poate. Al naibii grasime, se pune intai pe burta.

| Unsfatbun a răspuns:

Ți le dau eu, dacă zici că ai nevoie! laughing
Nu trebuie să te stresezi pe tema asta; ai tot timpul din lume să te îngrași!
Sfatul meu este să mănânci sănătos, să bei 2-3 litri de apă pe zi, să te odihnești 7 ore pe noapte, să faci puțină mișcare.

Iar dacă totuși vrei să arăți bine, sportul face minuni!

| Design2021 a răspuns:

Din pacate corpul uman nu este facut, sa ne ingrasam unde vrem noi. Daca asa iti este structura ta facuta, nu prea ai ce sa faci.

Sunt multi cu burta si cu picioare subtiri, si sunt sigur ca ar vrea sa se puna grasimea in alta parte nu numai la burta laughing

| Constantin_Alexandru_1992 a răspuns:

Pai problema e la tine ca iti pasa ce zic prietenii tai de tine, si eu am fost asa, am incercat sa ma schimb pentru altii, faza e ca se poate sa poti sa te schimbi dar te poti pierde si pe drum. daca intelegi ce spun. dar daca tot vrei sa pui pe tine, mananca cand ti e foame, nu te forta sa mananci cand nu ti e foame, incearca unt de arahide ca e bogat caloric, in general trebuie sa cresti aportu de mancare, dupa monitorizeaza te pe cantar.