| imyourdestiny2 a întrebat:

Vreau sa slabesc in special in zona coapselor si a abdomenului! ce exercitii diete etc. imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ea a răspuns:

Incearca exercitiile de tip 8 min de pe youtube. Pentru abdomen iti recomand http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc.
Daca iti faci timp zilnic sa exersezi vei putea observa rezultate in cel mult o saptamana.;)

| spot a răspuns:

1. mergi la nutritionist sa-ti dea un regim calumea si sanatos.
2. multe exercitii, printre care si pentru abdomen: http://www.220.ro/sport/Cel-Mai-Bun-Program-De-Abdomene/uSrvSwX3gN/
3. poti merge si pe la sala...

| axelmatei a răspuns:

Pai fa abdomene si alearga in mare cat despre diete incearca sa mananci un mar inainte de masa ca iti mai taie din pofta tongue

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......domen_1599 vezi acest site dar acesta e mai mult cu un fel de balon mare pe care faci exercitii mai am acest videoclip interesant de exercitii http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs fundita?

| lilien a răspuns:

Pai sa stii ca exercitiile pilates sunt foarte bune, eu am slabit 10 kg in 4 luni cu ele, e destul de bine si daca mai ai si o alinentatie sanatoasa.Nu tine diete si din astea, nu e mai usor pentru tine sa mananci fara paine sau fara zahar si slabesti garantat dar daca vrei neaparat o dieta poti sa-ti ofer una miraculoasa.

Luni:carne la gratar cata vrei si batur :apa plata, dimineata poti sa bei o cafea cu miere daca doresti.

Marti:Legune ce vrei tu si cate vrei tu, bei tot apa si ramane valabil cu cafeaua.

Miercuritongueeste la gratat cu lamaie si apa plus cafeaua de care ti-am mai zis.

Joi:lapte batut sau/cu branza de vaci, apa plus cafeaua de dimi.

Vineritongueeste/Piept de pui la gratar, apa plus cafeauna de dimi.
Sambata:Fructe toata ziua, apa plus cafeau da dimi.

Duminica:Gratar de pui/curcan/vitel/ cu salata, apa plus cafeauna.

In toate aceste zile poti sa manacaci toata ziua doar ca trebuie sa respecti mancarea din regim si sa manaci fara painebig grin.

Noroc!