| AnaHanc a întrebat:

Vreau sa slabesc repede! cum procedez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Eh,repede? liposuctie

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Unul dintre cele mai bune lucruri pe care le-ai putea face pentru organismul tau este sa scapi de excesul de grasime depus in diferite zone ale corpului. Deşi dorinta de a slabi intr-un timp scurt este destul de mare, rezultatele nu vor fi cele pe care le doreşti. Chiar daca pe piata exista numeroase produse care promit arderea caloriilor repede şi eficient, cea mai buna modalitate de a slabi sanatos şi de a te mentine in forma consta in optarea pentru un regim alimentar echilibrat şi efectuarea unor exercitii fizice, in mod constant.

Este cunoscut faptul ca pentru a slabi este nevoie sa arzi mai multe calorii decat consumi. Acestea fiind spuse, multe persoane reduc drastic numarul caloriilor şi deşi slabesc destul de repede şi mult, aceasta cale nu este solutia ideala pentru a avea un corp frumos şi dupa renuntarea la dieta. Persoanele care opteaza pentru dietele drastice işi pun in pericol sanatatea, din cauza faptului ca apar dereglari la nivelul organismului. Pentru a functiona corespunzator, organismul are nevoie de un minim de calorii şi daca faci miscare, organismul poate avea nevoie şi de mai multe calorii.
Efectele regimului sarac in calorii

Iata ce se intampla in organism atunci cand urmezi o dieta saraca in calorii. In primul rand, organismul va folosi rezervele de carbohidrati sau glicogen, precum si apa din ficat si muschi. De indata ce organismul a epuizat sursele de energie, incepe sa foloseasca proteinele care se gasesc in muschi, ceea ce poate duce la instalarea oboselii si a irascibilitatii. In scurt timp metabolismul incetineste, fortand organismul sa intre in modul de infometare. In acest stadiu, organismul incepe sa isi faca rezerve din calorii, din cauza faptul ca nu stie cand va primi altele. Mai mult, atunci cand se revine la obiceiurile alimentare nefaste, organismul nu stie cum sa proceseze noile calorii, motiv pentru care incepe sa le depoziteze si pe acestea, ducand astfel la cresterea in greutate.

De aceea, nutritionistii recomanda optarea pentru un regim in cadrul caruia sa se elimine treptat alimentele bogate in calorii. Astfel, organismul se va obisnui cu noile schimbari alimentare, iar procesul de slabire va functiona in mod corespunzator, fara a pune in pericol sanatatea organismului.

Mastile faciale sunt folosite inca din antichitate, datorita numeroaselor beneficii pe care le au asupra pielii. Exista numeroase tipuri de masti, in functie de nevoile fiecarei persoane. Indiferent ca alegi sa mergi la un salon pentru un tratament complet sau o prepari cu ingrediente comune pe care le gasesti in bucataria ta, iata cateva lucruri de care trebuie sa tii cont.

Pe piata exista numeroase ingrediente care sunt folosite la prepararea mastilor faciale. Si pentru ca sunt atat de multe este important ca atunci cand alegi o anumita masca sa citesti cu atentia eticheta si sa te asiguri ca nu esti alergica la vreunul din compusii mastii.

Este extrem de important sa aplici masca pe fata curata, dupa ce te-ai demachiat si ai indepartat urmele de demachiant cu apa calduta. Masca poate fi folosita in fiecare zi sau in functie de necesitatile fiecarei persoane. Conteaza foarte mult motivul pentru care o aplici. Spre exemplu, in cazul in care vrei sa combati acneea, este necesar ca masca respectiva sa fie folosita de mai multe ori pe saptamana.

Mastile faciale se pot gasi sub mai multe forme, si anume:

Masti crema care pot fi aplicate direct pe pielea uscata. In general, acestea au rolul de a hidrata si calma pielea uscata sau sensibila, intrucat contin ingrediente care nu afecteaza pielea.
Mastile exfoliante sunt benefice tuturor tipurilor de piele. Acestea au rolul de a indeparta impuritatile si celulele moarte, care pot cauza aparitia acneei. Dupa indepartarea mastii, pielea devine catifelata si curata.
Mastile abrazive pot fi, de asemenea, benefice pentru toate tipurile de piele. Majoritatea sunt sub forma unui gel ce contine particule abrazive, care au rolul de a curata porii si de a reduce excesul de sebum. Masca se indeparteaza prin clatirea fetei cu apa din abundenta.
Mastile preparate in casa contin doar ingrediente naturale, care folosite in combinatiile potrivite au efecte pozitive vizibile asupra tenului. Acestea pot fi preparate din fructe, miere, iaurt si lapte. Exista numeroase retete care vizeaza diferite probleme ale tenului. In orice caz, masca trebuie aplicata pe fata pentru o perioada mai lunga de timp, altfel rezultatele vor intarzia sa apara.

Mai multe informatii gasesti pe: http://www.slabesteusor.info/

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Soborigozaur a răspuns:

Faci exerciti daca le faci in fiecare zi saptamana 1 kg pe saptamana

| Maria428 a răspuns:

Pai in primul rand nu mai manca dulciuri si carne! Fa 25-30 flotari, abdomene, genoflectiuni pe zi. Mananca foarte multe legume si fructe... mananca si mai multe salate. Sper ca te-am ajutat :*
Funda? puppy dog eyes love struck