| Almássy a întrebat:

Vreau sa slabesc si am decis sa mananc fulgi de ovaz + lapte/iaurt dimineata. Daca pun o singurita de miere o sa ajute la slabit sau dimpotriva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu asculta ce spun ceilalți.
Niciun aliment nu îngrașă dacă e consumat moderat.
Mierea este mult mai sănătoasă decât zahărul.
Eu pun miere și în ceai, și în iaurt, peste tot, ca să înlocuiesc zahărul.
Citește de curiozitate pe Internet să vezi câte beneficii are.
Succes în lupta cu kilogramele!

O seară plăcută!

| BogdanDediu a răspuns:

Mierea nu ingrasa!

| MirceaPaul12 a răspuns:

Dimineață e cel mai important sa mănânci cat se poate de bine si pentru restul zilei sa mănânci mlai ușor, lasa mâncarea noaptea asta e cea maiimportantă regulă. Ok am vorbit destul acum să-ți răspund la întrebare, DA mierea îngrașă mai rau ca zaharul.