| Kiim a întrebat:

Vreau să ştiu pe ce să mă axez în viitor,şi mi-aş dori să devin stewardesă. Vreau să dau la liceul Octav Onicescu,profil filologie intensiv engleză,pe urmă vreau să fac facultatea de limbi străine,iar pe urmă să fac cursul de stewardese de lângă aeroport. Problema e că eu sunt cardiacă sad, şi nu ştiu dacă o să am voie...stewardesele trebuie să fie sănătoase tun. Ce spuneţi? Să mă axez pe asta? Eu mă întreb de acum pentru ca să ştiu pentru ce medie să lupt şi la ce să învăţ mai intens pentru meseria mea pe viitor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pearsonman a răspuns:

Fi optimista! Eu nu m-as gandi ca nu este voie daca esti cardiaca gandeste ca sunt atat de multe schibmari de atmosfera si presiune e periculos dca se intampla ceva in timpul unui zbor? Tu invata limbi straine daca vrei sa te bazezi pe domeniul turismului un domeniu din ce in ce mai infloritor, foarte buna alegere! Eu zic ca esti tanara si ocaziile apar, iar zilnic apar mii de alte joburi si domenii, si nici o data sa nu lasi o problema sa stea in calea ta fi o fire puternica, eu iti tin pumnii!:*

1 răspuns:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Pai depinde cum te manifesti in legatura cu boala adica daca e tratabila si nu faci urat in avion nu vad de ce nu...