| CravataAlbastra a întrebat:

Vreau si eu păreri despre aparatul Fitmaxx 5 care il da la tv? Cine l a incercat, merita, lucrează corpul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

E bun, dar e foarte scump. Acum depinde si ce vrei sa lucrezi, daca vrei sa cresti in masa musculara cel mai bine este sa te duci la sala ca cu acest aparat nu o sa faci muschi. Poate doar o sa te definesti un pic daca te tii de el si poate o sa faci si niste patratele, dar fara o dieta si un program de antrenament poti sa cumperi oricate aparate din astea vrei ca tot degeaba.

| CravataAlbastra explică (pentru 1Q):

Bineinteles ca o sa tin si regim (deja am inceput ). Eu as vrea sa mai slăbesc si sa am un corp tonifiat, sa nu fiu piele si os.

| 1Q a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Pai daca nu vrei sa fii piele si os nu trebuie sa mai slabesti. Tu acuma cum esti, zi-mi cate kg si ce inaltime ai si varsta sa-mi fac o parere?

| CravataAlbastra explică (pentru 1Q):

Am 1,70 cm si kg vreo 60 de la 47 m-am îngrășat destul de rau... Si am 15 ani. Spuneam ca vreau sa slăbesc dar sa nu raman piele si os, sa am corpul tonifiat.

| 1Q a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Am inteles, pentru ce vrei tu nu este suficient acel aparat. Acel aparat te ajuta mai mult sa iti dezvolti patratelele si sa te definesti. Pentru a slabi iti recomanda sa te duci la sala si sa faci mult cardio si sa urmezi un regim de alimentatie mai adecvat, iar ca sa nu slabesti prea mult, ceea ce este imposibil, iti recomand sa lucrezi si cu greutati pentru a-ti forma muschii si astfel o sa ajungi bine.

| OnuOnulică a răspuns:

Îți lucrează corpul dar trebuie să depui și tu efortul. Oricum, nu e atât de bun pe cât se zice la TV.

| Klandestin a răspuns:

Lucreaza doar daca il lucrezi tu.