| Fum98 a întrebat:

Vreau si eu sa slabesc 10kg pana de ziua mea(4 iunie) dar nu stiu cum.Ma puteti ajuta si pe mine va rog mult?!(Fundita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| xButterflyxX a răspuns:

Pai ai putea incepe prin a exclude dulciurile, sucurile acidulate si fast-foodul din regimul tau.Ai putea manca dimineata lapte cu cereale ( le poti incerca pe cele de la sanovita si sa le amesteci cu fructe taiate marunt), iar laptele poate sa fie degresat sau lapte integral.La micul dejun ai putea manca o supa de legume sau un piept de pui la gratar cu o salata la care poti adauga ulei de masline.Seara poti manca un iaurt degresat sau o salata de fructe, oricum ceva usor.Intre mese poti consuma ceaiuri sau ceva fructe.Si in ultimul rand nu uita de miscare macar 30 de minute pe zi, ai putea sa te duci la sala de 3 ori pe saptamana, iar sedinta sa dureze macar 2 ore. Dar ca tot se incalzeste poti sa te plimbi si cu bicicleta sau rolele, ca sa nu mai dai banii pe sala.