| eu_3300 a întrebat:

Vreu si eu un tratament antiacnee, cat se poate de rapid, va rog multsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum am mai spus: in primul rand - o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Apoi, Zineryt este un tratament nu bun, ci foarte bun, minunat in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu incredere! Aici poti citi mai multe despre acest remediu miraculos (zic eu): http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare tot de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Succes!

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca Zynerit.La mine a functionat de minune.Costa cam in jur de 30 de lei si poti sa-l cumperi si fara prescriptie medicala.
Sper ca te-am ajutat!kiss

| Catta a răspuns:

Zynerit. Este foarte bun! Eu il folosesc si rezultatele sunt excelente!

| vasiledumitru a răspuns:

Ia 4-5 urizici care urzica, apoi pune apa cam 1, 2 litri si lasa apa sa fiarba, apoi dupa ce fierbe adica vezi ca ies bulbuci din apa, pune urzicile si lasa in continuare apa pe aragaz inca 2-3 minute, apoi opreste gazul, mai lasa api urzicile in apa cam 15-20 de minute, si apoi bea ceaiul de urizici, sa-l vei cam pe tot parcursul zilei, dar vezi sa nu bei tot odata, sau sa nu bei pe tot in 3 ore ca apoi poti avea diaree.

| wibidi a răspuns:

Poti sa incerci creme din propolis sau laptisor de matca...eu mi-am luat de la Olanesti o crema si dupa cateva luni mi'au disparut aproape toate(ma dau in fiecare zi inainte sa ma culc)

| giumb a răspuns:

Zyneryt. E o solutie pe care o poti cumpara cu vreo 30-40 de lei max. si eu una l.am luat fara reteta. Nu are reactii adverse, decat poate uscarea pielii in zona in care te.ai dat, si in rest tot ce trebuie sa faci este sa nu pui mana dupa ce te.ai dat. happy E foarte spl si chiar ajuta. smug

| mitarro a răspuns:

Zynerit, Retin A