| LaraClarice a întrebat:

Zentel se elibereaza fara prescriptie medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se eliberează numai cu rețetă!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, ar TREBUI să se elibereze DOAR cu Reţetă!

Dar, la noi în România, ORICE este posibil...

Toate cele bune.

| LaraClarice explică (pentru bursuc001):

Vreau un raspuns concret. Se elibereaza sau nu?
Am nevoie de acest medicament.

| bursuc001 a răspuns (pentru LaraClarice):

Răspunsul este foarte CLAR : e necesară Reţetă de la medic!

Totuşi, dacă vei căuta în 5-10 farmacii, este posibil să găseşti o farmacistă mai "indulgentă"...

| Braunion a răspuns:

In mod normal nu, practic DA.