| smaly a întrebat:

Ziua buna.
Am 21 de ani. Acum 1 luna de zile penisul a inceput sa nu sa se ridice la vazul unei fete mai deocheate, deci nu mai sta asa bat cum a fost de cand ma stiu si pana acum.
Am fost la dermato venerolog si am luat analize multe, totul negativ insa la Prostata a fost depistat nivelul mai jos de cel cuvenit sa fie. Tin minte ca la unul a fost cifra 3.
Deci mi-a dat niste pastile pentru potenta sa se ridica iohimbir forte, iau seara cate o pastila, deja timp de 14 zile dar nu isi face efectul simt, cutie 30 de pastile.
Acum un an in urma am avut candidoza la penis, am luat pastile si am tratat, acum capul penisului tot e alb dar nu am usturimi nimic, tot ok, doar ca nu se ridica asa cum trebuie.
Nu am avut relatii, sex timp de 1 an de zile, fac efort mult la sala de lupte, lovituri nu am avut intre picioare, nici dureri... Am si racit de cateva ori dar m-am tratat rapid, consum usturoi, alimente sanatoase.
Ce sa fac? Analizele au fost negative, nu au aratat ca am candidoza sau altceva, doar prostata scazute de normele cuvenite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un urolog! El te poate ajuta cel mai bine.

| slayer09 a răspuns:

Parerea mea e sa nu iti faci griji, cred ca psihicul iti face probleme, si asta poate ca din cauza ca ai avut multe relatii sexuale inainte sau poate ai profitat prea mult de onanie, stii cum e: cu cat bei mai mult cu atat iti trebuie mai mult sa bei ca sa te imbeti pentru ca se obisnuieste corpul. Sfatul meu e sa faci o pauza de la tot ce inseamna contact sexual, ca sa ti se odihneasca psihicul de la atata placere, astfel poate vei avea probleme mai mari.

| Simpatic a răspuns (pentru slayer09):

Ce a vrut sa spuna slayer voalat si ca un domn a fost sa nu te mai masturbezi, metaforic si faza cu bautul, deci cu cat te masurbezi mai tare cu atat iti scade libidoul cand ai in fata o femeie reala si corpul numai simte nevoia de nimic.
Ia sa vezi dupa o pauza de 1 luna cum iti va sta penisul in sus cand vezi fete deocheate laughing

| potenta a răspuns:

In primul rand trebuie sa consulti din nou un medic urolog. Capul e alb si asta este o problema medicala. Chiar daca nu ai alte simptome.
Mai poti citi aici cum problemele de prostata pot afecta potenta.
https://potenta.ro/......-problema/
Orice ar fi, trebuie sa consulti un medic urolog inainte de a lua orice decizie.

| Smart4u a răspuns:

Poti incerca o varianta si de aici https://caldera-ee.com/