| Issabelle6789 a întrebat:

Zynerit(pentru acnee) influenteaza eficienta anticonceptionalelor? Am auzit ca are si antibiotic in el.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Moniqqque a răspuns:

Pe mine Zynerit m-a ajutat cel mai mult în "lupta cu acneea".
Nu știu dacă sunt în măsură să-ți dau un răspuns foarte clar referitor la întrebare, însă, efectul anticoncepționalelor are loc în interior, iar cel al soluției în exterior, deci nu văd care ar fi influența.
E doar o părere.
Peace!

| dreaku a răspuns:

Pe mine nu m-a ajutat Zynerit. Cel mai bine este sa eviti produsele anti acnee pe baza de alcool. Te pacalesc pentru ca sunt astringente si micsoreaza cosurile, dar pe termen lung nu ajuta. Incearca Skinoren si orice produs pe baza de acid azelaic.