| AlexPatriciu a întrebat:

A venit vara și nu prea mai merg mâncărurile grele.
Voi ce mâncați vara toată ziua?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Salate (sunt nșpe mii de combinații posibile, ai de unde alege), cam orice fel de supă cremă că-s bune reci, ouă fierte, orezul sau cus-cusul cu legume mi se pare ok rece, fructe multe (bineînțeles), rulouri (piept de pui, ce vrei tu), overnight oats love struck

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Salate, fructe, supe de fructe reci (ingrosate ca inghetata), papricas de ciuperci, papricas de pui, oua (fiert, ochiuri, papara etc.), coctail-uri reci fara alcool, mici cu bere etc.

| RAY a răspuns:

Carne de curcan, lapte cu ovaz, somon

| Freya1 a răspuns:

Într-adevăr,chiar la mine in casa e epidemie de indigestie din cauza faptului că pe canicula am mâncat mâncare grea (carne, grăsime) si nu mai fac prostia asta.

Acum incerc un regim cat de cat consistent dar usor.Adica salatele (supa de salata,salata asortată etc). Piept de pui la gril cu legume,carne fiarta (ca sa am totusi proteine),supe usoare (de legume spre exemplu), branzeturi, ciuperci, cât mai multa mancare fiarta, la gril sau cuptor (chiar am slăbit câteva kg dar asta e). Plus ca eu beau doar ceaiuri.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Daca ai manca carne slaba si grasimi sanatoase, fructe, legume nu ai avea probleme

| Catrice a răspuns:

E vară? Nu vad...
Salata, fructe, grătar...

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Mici,cârnați.De astea de sezon. Grătar nu că e greu.

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Exact. Uite cine le știehee hee

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Catrice):

Sper că nu ai luat carnea de mici de la Ray laughing

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Văleu carnea aia aparține altcuiva...eu am luat-o de la lichidate de stoc de la magazinul alimentar de la colțhee hee

| Catrice a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Spaniola de pe fundal face totul laughing

| RAY a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu consum mici si mici carnati de aia subtiti, traditional svabesc. Sunt la kaufland

| Frank51 a răspuns:

Mănânc exact la fel ca în orice anotimp.

| gabicoo a răspuns:

Iarbă verde!

| Dismally a răspuns:

Nu stiu, la mine sunt 18 grade, nu prea e vara deci pot manca orice happy

| RobertMoon a răspuns:

Cam ce mâncam și până acum, iar în plus mănânc uneori înghețată sau pepene big grin

| dinaprilie a răspuns:

Si mancaruri grele! Cate 2-3 kile la o masa...

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
De obicei, eu mă satur cu câteva felii de pepene roșu, cu brânză sau pâine, sau cu un bol de salată de roșii sau cu câteva bucăți de carne friptă (în general, carne de pui). Și, desigur, nelipsitele sandvișuri și dulciuri, pe care nu le consum după un anumit program, ci când am poftă.