| Dddfff a întrebat:

Acid hialuronic este bun pentru acnee? Cicatrici de la cosuri la barbati?

2 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Consulta tu un dermatolog.
Acidul hialuronic nu trateaza astfel de afecțiuni, altfel il foloseau si medicii.

| xandra0301 a răspuns:

Acidul hialuronic știu ca e foarte bun pentru hidratare. Pentru cicatrici sunt bune niacinamidele, sper sa nu gresesc și sa spun prostii. Eu niacinamide folosesc pentru cicatrici sau pete provocate de coșuri.
Cel mai bine e sa mergi la medic dacă ai acnee și sa nu folosești produse de capul tău sau pentru ca a zis X sau Y happy