| anonim_4396 a întrebat:

AdiCA CUm sa pun la fiert ouale incalzite? Doamne, ce amuzant e sa faci oua rosii! happy

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Ouale trebuie sa fie la temperatura camerei sau mai mult inainte de a le cufunda in apa de fiert.Aceasta pentru a evita contrastul mare de temperatura care ar pute duce la craparea unora dintre ele. Vopsitul se face in vase separate, nu in cele bune fiindca le-ar putea deteriora.De preferat cutiile din tinichea, vasele vechi sau borcanele de sticla.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mabell23 a răspuns:

Intr-o oala si astepti pana face bulbucilaughing