| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOOOR, va rog ajutați-mă, se apropie sfârșitul anului școlar și eu am murdărit cartea de română la cotor, cum pot lua cerneala de pe cotor? Va rog frumos sa îmi spuneți cum sa iau cerneala și am și mai multe cărți murdărite din cauza unui pix care a curs în geantă, rog ajutor!

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aia e, cumperi alta.

| Brizbriz a răspuns:

TU CHIAR CREZI, ca, manualele se dau in perfecta stare... de catre fiecare elev?!?
du-te cu el murdar si arata-i niste ochi MAAAAAARI (de puppy) cu "explicatia" mi s-a scurs un pix in geanta

| gigite a răspuns:

Se cumpara un pix, care are la cotor stergere de pix/cerneala si cu rezerve in plus.

| gigite a răspuns:

Sau lipeste un abtibild,... daca e numai pe cotor...

| gabriel2004o a răspuns:

Pai faci o românească și zici ca asa ai primit-o

| cehos69 a răspuns:

Ori cu pic ori cu pasta, da le n pana mea de carti, eu le am primit noi si le am dat rupte

| Maryyyaa a răspuns:

Ștergi cu picul, vezi daca merge?