| BogdanLavinia a întrebat:

AJUTOR va rog! Dau funda! Incerc sa aprind un aragaz foarte vechi, model Metalica, dar nu merge. Cand rotesc din arzatoare, iese doar gaz si nu foc! Ce fac?! Ma gandeam ca poate trebuie sa aprind cu chibritul, dar daca o fac, dau capacul de la ochi jos?

Răspuns Câştigător
| anonim3247 a răspuns:

Deci tu ai un aragaz cam ca ăsta
https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/ln9n5jjiuyqe3-RO/image; s=1000x700
Rotești butonul și iese doar gaz?
Aprinzi cu chibritul cum ai spus dar nu dai la o parte capacul de la ochi.