| Gonzales a întrebat:

Am 17 ani, 1, 82m, 96 de kg, sunt baiat, si vreau sa incep sa slabesc. Mentionez ca merg la sala (de culturism) timp de 2 luni insa nu tin un regim anume. Mananc foarte mult seara, deoarece apetitul meu este extrem de crescut in acel moment al zilei. Ce credeti ca ar trebui sa mananc, in jur de cate calorii, si ce exercitii/sporturi ar trebui sa practic ca sa slabesc? Astept raspunsuri. Multumesc

7 răspunsuri:
| BubulinaaaMaah a răspuns:

Seara incearca sa mananci fructe sau compot sau chiar mai bine deloc
Nu mai bea suc si indeparteaza. te de tot de mancatul dupa ora 6
Poti face exercitii chiar uh singur dimineata(cel mai bine alearga)
Sper ca ti.am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nea Gonzales mananca cirese!

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaAndre1D a răspuns:

Hei,poti slabi si prin dansuri (zumba) numai ca de obicei platesti ca sa mergi in astfel de locuri, am eu alta solutie pentru tine. 1 Inainte de micul dejun bea un pahar de apa calduta cu lamaine iti va umble burtica apoi mananca ceva simplu ca o paine prajita bea foasrta multa apa chiar daca nu iti este sete. ATENTIE APA nu SUC! la pranz nu manca prajeli sau alte chesti cu grasime...incearca putin peste cu lamaie sau niste legume fierte o ciorbita, atentie e foarte important sa nu te grabesti cand mananci, ar fi benefic sa renunti la cina, la inceput iti va fi greu dar dupa ce te obisnuiesti nu o sa mai ai nici o retinere. renunta la dulciuri si fa sport alearga, du-te in parc sau date cu bicicleta, sportul este foarte important intr-o dieta. Foarte important e sa nu infometezi, si inainte de masa bea un pahar mare mare de apa. Funda te rog?

| Dia_9593 a răspuns:

Manaca multa salata seara.happy si nu mai manca carne si tot ce este facut in ulei si prajit incearca sa mananci totul cu foarte putin ulei si multe sucuri naturale facute de tine:de morcovi. mere pepene.big grin orice!
succes:*
fundita:X:X:X?

| FyNgAz a răspuns:

Ce sa mai slabesti ma lipidinosule

| skwoompykamonyka a răspuns:

Uite ce iti zic yeu.in primul rand ar trwebuii sa maninci mai putina paine pentru ca painea alba ingrasa sau daca vrei paine alege-o pe cea neagra de oare ce nu ingrasa painea neagra, in al doilea rand, nu manca mai mult de 3-4 ori mai mult pe zi, si cand mananci alege mai bine fructe si legume, su nu prea multe dulciuri, dupa 6 seara nu mai manca incearca sa nu mananci.si iti metionezi ca carnea fara grasime nu ingrasa. Sporturi ar trebui sa faci eu iti propun dimineata si seara, Eu iti propun sa fugi macar 1 km 2, si peste o luna 2 vei vedea schimbarile... Funda?