| stoiceam a întrebat:

Am avut lipit cu banda adeziva pe geam niste chestii. Geamul e termopan, iar banda adeziva a fost intinsa atat pe profilul din aluminiu, cat si pe geam. Faza e ca acum nu reusesc sa o mai dezlipesc. Am rupt-o si mi-au ramas multe bucati de banda. Cum scot, cu ce o iau? E banda maronie si se vede foarte urat.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă mai întâi să o încălzești cu un uscător de păr, apoi să o desprinzi cu o sculă de răzuit abțibilde.