| pixeltinker a întrebat:

Am băgat niste haine albe intr-o soluție cu clor și mi-au ieșit pete galbene pe ele. Daca folosesc Vanish se mai ia?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E singura lor șansă (a hainelor), incearcă

| dullcat a răspuns:

Clorul afecteaza tesatura pana in masura in care o distruge.Asigura-te ca acea haina e clatita foarte bine, deoarece daca ramane un rest, si se combina cu o alta solutie, e posibil sa rezulte o reactie chimica care iti afecteaza sanatatea.

Pentru albire haine albe/eliminare pete de transpiratie etc, fara rezultate ca cele de mai sus, iti sugerez sa pui bicarbonat de sodiu in loc de inalbitor in spatiul acela alocat din masina de spalat rufe.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| dolceromania a răspuns:

Da,dar pulverizează direct pe pete și lasă ceva timp apoi clătește.