| PringAloe a întrebat:

Am cumparat niste kiwi acum ceva vreme, am decojit unul frumos si avea gust bun acrisor, insa altul avea un miros intepator si un gust mentos asa, de ce? (gustul nu era placut)

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cele care au gustul cum l-ai descris tu pe cel de-al doilea sunt fructele care au fost lovite pe o parte sau alta si asa se intampla isi modifica gustul pe acea parte lovita...asemanator cu un mar sau orice alt fruct, consistenta si gustul se modifica usor sau mediu fata de intreg.
Eu asa zic, asta dupa ce ma mancat mai multi kiwi de acestia cu gust diferit, asta este concluzia pe care o trag dupa experienta si teste laughing

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil pentru ca era stricat.

| costinvlad49 a răspuns:

Era stricat și toxic.

| xShifT a răspuns:

Poate era necopt